استان آنتاریو

آنتاریو(Ontario) مشهورترین مقصد برای مهاجرت به کانادا ، پرجمعیت ترین استان و محل سکونت بیش از 12 میلیون شهروند کانادا به شمار می رود. همچنین این استان دومین استانی است که بیشترین مساحت خشکی را دارا است و در مرکز کانادا واقع شده است. مرکز استان آنتاریو شهر تورنتو (Toronto) است، که جمعیت 5.3 میلیونی آن، این شهر را تبدیل به بزرگترین شهر کانادا کرده است. همچنین این شهر مرکز مالی و محل معاملات بورس در کشور می باشد. تقریبا نیمی از افراد ساکن در تورنتو متولد کشورهای دیگر میباشند، و این شهر از این لحاظ که بیشترین فرهنگها را در خود جای داده رتبه اول در دنیا را به خود اختصاص داده است. از دیگر شهر های آنتاریو شهر اتاوا (Ottawa) است که مرکز ادارات دولتی و پایتخت کشور کانادا به شمار می آید و در جنوب شرقی استان واقع شده است. از دیگر شهرهای مهم این استان می توان به لندن ، تاندر بی ، همیلتون ، کینگ استون و سادبری اشاره کرد. با وجود آنکه آنتاریو مرکز اقتصادی کشور به حساب می آید در عین حال این استان از لحاظ تنوع منابع طبیعی نیز شهره است ، این منابع شامل جنگلهای وسیع ، پارک های زیبای حفاظت شده ، 4 دریاچه از 5 دریاچه بزرگ کشور و آبشار نیاگارا است که البته شهرت جهانی دارد . تکمیل کننده این تنوع طبیعی ، تنوع فرهنگی است ،که محصول مهاجرت گسترده به جامعه ایست که همزیستی و تحمل بین فرهنگها را در خود پرورده است . شهر های آنتاریو بسیاری از هنرمندان ، گردشگران و نخبه گان را از سراسر جهان بسوی خود جلب کرده و موجبات تولید ثروت و علم را در این سرزمین فراهم آورده اند . به دلیل دارا بودن جمعیت بالای افراد خارجی در تورنتو، احساس جهان متمرکز شده در یک منطقه، در این شهر ملموس است.

اقتصاد در آنتاریو

به دلیل آنکه استان آنتاریو  قطب اقتصادی کانادا محسوب می شود ، در نتیجه انواع صنایع در این استان بخصوص در تورنتو و دیگر مناطق شهری یافت می شوند . این استان محلی برای ارائه خدمات مدرن و اطلاعات اقتصادی در کنار بسترهای لازم برای تولید است . اتاوا که مرکز ادارات دولتی و اکثر وزارتخانه های فدرال است میتواند به جذب مشاغل گوناگون و همچنین سازمانهای بین المللی غیر تجاری کمک شایانی نماید .

صنعت اتومبیل بخش اصلی تولیدات صنعتی آنتاریو   را شامل میشود که شرکتهای کانادایی جزو شرکتهای پیشرو جهان در این صنعت می باشند (بسیاری از خودرو های آمریکایی در کانادا تولید می شوند). همچنین پس از یک دوره رکود در صنعت ، در سه سال گذشته شاهد سرمایه گذاری های کلان توسط صنایع پیشرو در طرح ها و فن آوری های جدید بوده ایم .

همچنین این استان دارای منابع طبیعی غنی مورد نیاز صنایع میباشد. یک شرکت معدنی قدیمی دارای معادن نیکل و آهن نمونه ای از این منابع میباشد. جنگلهای وسیع این استان میتواند منابع خوبی برای صنایع چوب بری ، تهیه خمیر چوب و کاغذ با شیوه های نوین باشد. بعلاوه با افزایش تمایل مردم به سرگرمی های گوناگون وجدید ،طبیعت آنتاریو   این فرصت را در اختیار علاقه مندان به گردشگری قرار میدهد .
آمار بیکاری در استان کمی کمتر از میانگین آمار بیکاری در کشور و در حدود 6.6 درصد میباشد. موقعیتهای شغلی در این استان با توجه به اقتصاد و صنایع گوناگون موجود در آن از تنوع بسیاری برخوردار است تا جایی که از کشاورزی تا فن آوری اطلاعات در آن می توان یافت. سطح ایجاد اشتغال در آنتاریو  در سالهای اخیر بسیار خوب بوده و پیش بینی می شود که به همین صورت ادامه یابد.

شرایط زندگی در آنتاریو

بطور میانگین درآمد اهالی آنتاریو  در بین استانهای کانادا جزو بالاترین درآمدها می باشد. گرچه برخی از هزینه های زندگی بخصوص هزینه مسکن افزایش یافته است. متوسط درآمد خانواده ها در آنتاریو  به رقم ۸۹٫۵۵۰ دلار در سال می رسد. همچنین این استان با رقم ۱۴.۰۰ دلار در ساعت دومین نرخ پایه حقوق ساعتی در کشور را دارا می باشد . نرخ مالیات بر ارزش افزوده در آنتاریو  ۱۳٪ است. باوجود آنکه هزینه های زندگی در این استان اندکی بالاتر از میانگین کشوری می باشد، نرخ درآمدها در این استان می تواند از عهده زندگی با بالاترین معیارها در میان کشورها برآید . تورنتو و اتاوا به دلیل شهرتشان در نظافت و تمیزی ، ایمنی و در دسترس بودن خدمات در مقایسه با شهرهای هم قیاس همواره جزو بهترین شهرها برای زندگی بوده اند و همین استانداردهای بالای زنگی موجب شده که آنتاریو  به مقصد اصلی مهاجران جدید به کانادا تبدیل شود .

به دلیل رشد مداوم و ازدیاد جمعیت شهرهای بزرگ در آنتاریو  قیمت مسکن در این شهرها نسبت به دیگر شهرهای کانادا بالاتر است . البته باید این نکته را نیز مد نظر داشت که میزان درآمد بالا در این شهرها می تواند به جبران این هزینه ها کمک نماید ، همچنین این رویه در شهر های کوچکتر این استان به شدت شهرهای بزرگتر نیست. با این وجود بسیاری از خانواده ها برای کاستن هزینه های زندگی خود روی به زندگی در شهرک های اطراف شهر های بزرگ آورده اند . میانگین قیمت یک آپارتمان در تورنتو بالاتر از ۵۰۰٫۰۰۰ دلار و در اتاوا بیشتر از ۲۵۰٫۰۰۰ دلار می باشد. بسته به شهر و کیفیت خانه، بین 25 تا 41 درصد درآمد خانواده ها در آنتاریو  صرف تملک یک خانه می شود.

شرایط تحصیل در آنتاریو

آنتاریو  مرکزی برای موسسات تحقیقاتی شناخته شده ای در سطح جهان است که از بودجه آموزشی استانی استفاده می نمایند . ثبت نام از کودکستان تا سطح 12 به طور عمومی انجام می گیرد ، مدارس کاتولیک و فرانسه در سرتاسر استان پراکنده می باشند که با پشتیبانی مالی از طریق مالیات دهندگان حمایت می شود و تحت نظارت دولت استانی به آموزش دروس طراحی شده می پردازند. مدارس متعدد کاتولیک جهت حفاظت از تاریخ اقلیت کاتولیک مورد حمایت نظام آموزشی کانادا قرار می گیرند . همچنین در بسیاری از مناطق ، مدارس دیگری که از محل بودجه عمومی اداره میشوند می توانند به عنوان مدارس جایگزین مورد انتخاب دانش آموزان قرار گیرد . همچنین آنتاریو  به عنوان استانی پیشرو در آموزشهای خاص شناخته می شود. تا سال 2003 این استان دارای رتبه 13 در آموزش دوره دبیرستان به شمار می آمد که این دوره با دوره آموزشی جدیدی که به صورت استاندارد و با دروس جدید در سراسر استان جهت آماده سازی دانش آموزان برای ورود به دانشگاه ، دانشکده های فنی و حرفه ای، دوره های آموزش تجارت و ورود مستقیم به بازار کار تدارک دیده شده بود جایگزین شد . این برنامه استاندارد جدید به منظور اطمینان بخشیدن از رعایت کیفیت و بی طرفی در مدارس سرتاسر استان طراحی شده است . آموزش دوره بعد از دبیرستان در آنتاریو  شامل شبکه ای از سازمانها است که از طریق بودجه عمومی اداره میشوند . این سازمانها موضوعات ومشاغل گسترده ای را تحت پوشش قرار می دهند مانند: دانشگاههای پژوهشی مشهوری که دارای دانشکده های هنر، فن آوری و کشاورزی می باشند و همچنین دیگر برنامه های منحصر به فرد. در ضمن دانشگاههای آنتاریو  در بین دانشگاههای معروف و شناخته شده جهان قرار می گیرند که از جمله شاخص ترین آنها می توان به دانشگاه تورنتو ، کویین ، یورک و دانشگاه آنتاریو  غربی اشاره کرد . میانگین شهریه پرداختی در سال یک دانشجو در این استان ۶٫۳۰۰ دلار می باشد که کمی کمتر از میانگین کشوری است.

شهرهای اصلی آنتاریو

تورنتو (Toronto)

به تورنتو لقب  نیویورک سوئیس  را داده اند . از آنجاییکه این شهر مرکز اقتصادی کشور محسوب می شود نقاط مشترک زیادی با نیویورک دارد، این شهر محل حضور دفاتر اصلی شرکتهای بزرگ کانادایی است . همچنین این شهر به واسطه فرهنگهای مختلف ، بسیار پر طراوت و شاهد رویدادهای متعدد است. همچنین دلیل شهرت به سوئیسی بودن به خاطر تمیزی و امنیت فوق العاده این شهر است ، همان عواملی که باعث شده اند این شهر همه ساله در بین بهترین شهرهای دنیا برای زندگی کردن قرار گیرد.
گرچه این شهر از بسیاری از جهات منحصربه فرد باقی مانده و اغلب به عنوان  شهر طلایی شناخته می شود ، این شهر به عنوان یکی از متنوع ترین شهرهای دنیا از لحاظ جمعیتی به شمار می آید. بیش از نیمی از جمعیت شهر را اقلیت ها تشکیل داده اند. در سرتاسر شهر میتوان گروههای مختلفی را که از گوشه و کنار دنیا به این نقطه مهاجرت کرده اند را مشاهده کرد از محله یونانی ها تا محله ایتالیائی ها و از محله چینی ها تا پرتقالی ها و محله کره ای ها.
اصلی ترین درخواست مهاجرت به تورنتو دلیل اقتصادی داشته و برای کار  صورت گرفته است . به عنوان بزرگترین شهر کانادا و پنجمین شهر بزرگ آمریکای شمالی، این شهر موقعیتهای شغلی بسیاری در صنایع گوناگون را دارا است . این شهر بیشترین آمار پذیرش مهاجران در بین شهر های کانادا در سال را دارد ، و در نتیجه دومین شهر بزرگ جهان است که بیشترین مقیم خارجی را بعد از شهر میامی در فلوریدا دارد . و همین تنوع جمعیتی در کنار استانداردهای بالای زندگی موجبات تحسین و شهرت این شهر در سطح جهان راباعث شده است .

اتاوا (Ottawa)

اتاوا پایتخت کانادا بوده و در بخش شرقی آنتاریو  و در کنار مرز کبک واقع شده است. پایتخت کانادا محل سکونت حدود 1.15 نفر از مردم میباشد.
این شهر به عنوان مرکز حکومت فدرال، موجب ایجاد اشتغال برای بسیاری از اهالی این منطقه شده است و از آنجائی که دفاتر دولتی در این شهر مستقر می باشند بسیاری از شرکتهای داخلی و بین المللی که با بخش دولتی و عمومی سر و کار مستقیم دارند این شهر را محل دفاتر اصلی خود قرار داده اند. این شهر همچنین به مرکزی برای فن آوریهای نوین تبدیل شده که همین امر باعث شده تا این شهر بیشترین افراد دارای مدرک دکتری در کانادا را در خود جای دهد. این شهر همچنین دو دانشگاه اصلی کشور یعنی دانشگاه اتاوا و دانشگاه کارلتون را در قلمرو خود جای داده است. اتاوا مرکز مهمی برای مهاجرت به کانادا به شمار می آید و در حدود 20 درصد از جمعیت شهر را افراد خارجی تشکیل می دهند. این مهاجران به واسطه فرصت های شغلی و اقتصادی، استانداردهای بالای زندگی و محیط دوستانه و ایمن که در پرورش خانواده نقش دارد جذب این شهر شده اند.

سوالات متداول

رایجترین سوالات متقاضیان در مورد مهاجرت به استان آنتاریو

شرایط مهاجرت به انتاریو از طریق برنامه اولویت های سرمایه انسانی چیست ؟

 • حداقل یکسال سابقه کار
 • داشتن حداقل مدرک کارشناسی
 • دانش زبان معادل CLB7 در انگلیسی و یا فرانسه
 • کسب حداقل 400 امتیاز در سیستم CRS POINT
 • داشتن حداقل تمکن مالی متناسب با تعداد اعضای خانواده
 • قصد اقامت در استان انتاریو

شرایط مهاجرت به انتاریو برنامه نیروی کار ماهر فرانسوی زبان

این برنامه مختص نیروی کارماهری می باشد که دانش و توانایی لازم درزبان فرانسوی را داشته باشد.

 • حداقل یکسال سابقه کار
 • داشتن حداقل مدرک کارشناسی
 • دانش زبان فرانسه معادل CLB7 و همچنین دانش زبان انگلیسی معادل CLB6
 • کسب حداقل 400 امتیاز در سیستم CRS POINT
 • داشتن حداقل تمکن مالی متناسب با تعداد اعضای خانواده
 • قصد اقامت در استان انتاریو