مهاجرت به کانادا خوداشتغالی

قبل از بررسی شرایط برنامه مهاجرت خود اشتغالی به کانادا این سوال مطرح میشود که منظور از فرد خود اشتغال در سیستم مهاجرت به کانادا چیست؟

فرد خوداشتغال نیروی کار خارجی است که تمام شرایط مهاجرت خوداشتغالی که در زیر اشاره شده است، را داشته باشد و علاوه بر همه آنها آفیسر مهاجرت را قانع کند که توانایی راه اندازی بیزینس شخصی خود را دارد. داشتن سابقه مرتبط و هم چنین تصمیم داشتن برای امرار معاش از مسیر خود اشتغالی که در آن تسلط دارید، کلید موفقیت در اخذ اقامت دايم کانادا از طریق خود اشتعالی است.

سابقه کار مرتبط
تمایل به خود اشتغال ماندن در کانادا
داشتن تمایل و توانایی در جهت کمک ویژه به فعالیت تجاری خاصی در کانادا
همچنین فرد متقاضی مهاجرت به کانادا از طریق خود اشتغالی باید اثبات کند که توانمندی راه اندازی کسب و کار را در کانادا داشته و میتواند برای خود موقعیت شغلی ایجاد کند. اثبات این موضوع از طرق مختلفی ممکن است. جهت مشاوره از طریق ارسال ایمیل با ما در ارتباط باشید.

شرایط سابقه کار مرتبط جهت مهاجرت خود اشتغالی به کانادا برای هنرمندان و ورزشکاران

الف : دو سابقه کار یک-ساله در فعالیت های فرهنگی یا ورزشی خود اشتغالانه در پنج سال اخیر یا
ب: دو سابقه کار یک-ساله شرکت در فعالیت های فرهنگی یا ورزشی در سطح جهانی در پنج سال اخیر یا
ترکیبی از دو مورد الف و ب

شرایط سابقه کار مرتبط جهت مهاجرت خود اشتغالی به کانادا برای کشاورزان

دو سابقه کار یک-ساله در مدیریت مزرعه در پنج سال اخیر

شغل های خود اشتغال واجد شرایط در برنامه مهاجرت خود اشتغالی:

نویسندگان و مولفان

هنرمندان خلاق و مبتکر

موسیقی دانان

نقاش

مجسمه ساز و هنرهای تجسمی

متخصص در امور فنی تصاویر متحرک

صنایع دستی

طراحان خلاق

پیش نیاز مالی برای مهاجرت خود اشتغالی به کانادا

حداقل مبلغی برای این برنامه در نظر گرفته نشده است ولی آفیسر مهاجرت باید قانع شود که مهاجر خوداشتغال از نظر مالی توان کافی برای حمایت خود و خانواده را داشته و همچنین توان مالی برای راه اندازی اشتغال را نیز خواهد داشت.

در این مورد کشاورزان عزیز باید دقت کنند که باید توان مالی جهت خرید مزرعه در کانادا را نشان دهند. خرید مزرعه در کانادا هزینه بالایی در بر خواهد داشت.

امتیازبندی مهاجرت خوداشتغالی به کانادا

حداقل امتیاز لازم برای واجد شرایط شدن در این برنامه ۳۵ امتیاز میباشد. یادآور میشویم که داشتن ۳۵ امتیاز به معنی این نیست که ویزا حتما به شما تعلق خواهد گرفت.

تحصیلات ۲۵ امتیاز

سن ۱۰ امتیاز

تجربه کاری ۳۵ امتیاز

توانایی در مهارت انگلیسی یا فرانسوی ۲۴ امتیاز

انطباق پذیری ۶ امتیاز

مشاهده ریز امتیازات مهاجرت خود اشتغالی در سایت اداره مهاجرت کانادا

سوال و جواب های مهاجرت خود اشتغالی:

مریم در زمینه عکاسی مشغول به کار است. عکس های او در مجله هایی مانند نشنال ژئوگرافی و مجله های در آن سطح چاپ شده اند. مریم تاکنون جوایز بین المللی بسیاری را در زمینه عکاسی برنده شده و در ۵ سال اخیر مشغول به این فعالیت بوده است. آیا او از نظر شغلی واجد شرایط جهت مهاجرت به کانادا از طریق خوداشتغالی میباشد؟‌
بله. سابقه کار مریم برای مهاجرت به کانادا از طریق برنامه مهاجرتی خود اشتغالی مورد قبول میباشد.

منظور از ورزشکار یا هنرمند در سطح جهانی چیست؟‌
منظور این است که ورزشکار یا هنرمند در سطح جهانی شناخته شده باشد یا در بالاترین سطح آن رشته فعالیت کند و همچنین سایر همکاران او در همان سطح او را بشناسند. در برخی از ورزش ها یا فعالیت ها که خیلی پرطرفدار نیستند قوانینی وجود دارد که از این افراد حمایت میکند و حتی با وجود اینکه در سطح جهانی شناخته شده نیستند، در بالاترین سطح رشته خود بودن کافی است.

چطور میتوانم تمایل خودم را در برنامه خوداشتغالی کانادا برای راه اندازی شغل شخصی به آفیسر اثبات کنم؟
روش های مختلفی در این زمینه وجود دارد که پیشنهاد میکنیم با مشاور مهاجرت خود مشورت نمائید. اما اگر بخواهیم به برخی از آنها اشاره کنیم میتوان سفر قبلی به کانادا یا داشتن طرح تجاری قوی یا یافتن شرکا تجاری در کانادا یا داشتن تجربه بیزینسی در زمینه مورد نظر و همچنین سطح زبان انگلیسی یا فرانسوی اشاره کنیم.

چطور میتوانم تمایل خودم را در برنامه خوداشتغالی کانادا در زمینه داشتن تمایل و توانایی در جهت کمک ویژه به فعالیت تجاری خاصی در کانادا اثبات کنم؟
هنرمندان و ورزشکاران در این زمینه باید آفیسر را قانع کنید که پس از ورود به کانادا فعالیت خود را ادامه میدهید و از طریق آن فعالیت کسب و کار راه اندازی خواهید کرد. در مورد کشاورزان، باید اثبات کنند که توانمندی خرید مزرعه در کانادا را داشته و تمام مسایل جزیی مدیریت مزرعه در کانادا را از قبیل جغرافی کانادا، مسائل مربوط به آب و خاک و قوانین کشاورزی در کانادا را آگاه هستند.

چطور به آفیسر اثبات کنم که توانایی در زمینه کمک ویژه داشتن به اقتصاد کانادا را دارم؟
این مورد بسیار تخصصی بوده و در مورد هر پرونده با پرونده دیگر تفاوت دارد. در این زمینه با مشاور خود مشورت کنید.

کیس استادی اول:

یک نمونه از درخواست ویزای خوداشتغالی که توسط اداره مهاجرت کانادا مردود شد در زیر آورده شده است:

استاد دراما Drama به نام لیلا، که به صورت تمام وقت در کشورهای لهستان و آلمان و اتریش دوره های بازیگری و دراما را تدریس میکند در درخواست خود در مهاجرت به کانادا از طریق برنامه خود اشتغالی مردود شد.

نظر افیسر اداره مهاجرت این بود که لیلا با وجود اینکه در سطح بین المللی کار میکند ولی در سطح جهانی شناخته شده نیست. همچنین لیلا به صورت تمام وقت در استخدام بوده و خود اشتغال نمی‌باشد. همچنین برنامه تجاری لیلا را آفیسر ضعیف ارزیابی کرده است.

کیس استادی دوم:

نمونه دیگری که در برنامه خود اشتغالی کانادا ناموفق بود مورد علی بود که درخواست مهاجرت به کانادا از طریق خود اشتغالی را داشته و برنامه تجاری او در زمینه طب سنتی ایرانی بود. علی ادعا داشت که طب سنتی با اینکه فعالیت پزشکی محسوب میشود ولی نوعی از فعالیت فرهنگی بوده و قابل تفکیک از فرهنگ نمی‌باشد.

نظر آفیسر در این مورد این بود که:

طب سنتی به عنوان فعالیت فرهنگی قابل قبول نمی‌باشد.

کیس استادی سوم:

رضا که سابقه طولانی در زمینه بازیگری دارد قصد راه اندازی مدرسه تئاتر در شهر ونکوور را داشته و درخواست مهاجرت به کانادا از طریق برنامه خود اشتغالی او با وجود اینکه همه شرایط را داشته مردود شد. رضا به صورت شخصی برای مهاجرت به کانادا اقدام کرده بود و از خدمات مشاورین مهاجرتی استفاده نکرده بود.

رضا به دفترما مراجعه کرده و دلیل را جویا میشود. پس از دریافت فایل کامل رضا از اداره مهاجرت و مطالعه نکاتی که آفیسر در پرونده او ذکر کرده متوجه میشویم که دلیل مردود شدن رضا این بوده که آفیسر قانع نشده که رضا توانایی راه اندازی بیزینس شخصی خود را دارد. هم چنین او اشاره کرده بود که رضا سابقه تدریس ندارد. به همین دلیل رضا را مردود کرده. از نظر امتیاز بندی رضا امتیاز بسیار بالاتری از حداقل ۳۵ امتیاز لازم را داشت و تمام شرایط دیگر را هم دارا بود. لازم به ذکر است که آفیسر اشاره کرده بود که سطح زبان انگلیسی رضا هم برای راه اندازی بیزینس ضعیف بوده است.

نکته بسیار مهم و قابل توجه در برنامه خود اشتغالی این است که آفیسر قانع شود که شما علاوه بر داشتن تمام شرایط مهاجرت خوداشتغالی، توانایی راه اندازی بیزینس شخصی خود را نیز دارید.