کاهش ۴۰ درصدی مهاجران نیرو های متخصص در کبک

news

news

طبق قولی که دولت کبک برای کاهش تعداد مهاجران داده بود، تعداد مهاجران کم شده است. اما تعداد نیرو های متخصص در کبک ۴۰ درصد کاهش داشته است که این بر خلاف اهداف قبلی دولت می باشد.

تعداد مهاجران کبک ۳۲ درصد کاهش داشته است:

در ۶ ماهه نخست سال ۲۰۱۹ تعداد مهاجران کبک در مقایسه با مدت زمان مشابه در سال ۲۰۱۸ ، ۳۲ درصد کاهش یافته است.

اما با توجه به اینکه بیشتر این کاهش در بخش مهاجرت نیرو های متخصص بوده استان با کمبود ۴۱ درصدی مهاجرت نیرو های متخصص مواجه شده است.

به گفته جک جودواب، رئیس موسسه هویت و مهاجرت کانادا، این اعداد و ارقام بر اساس داده های اداره مهاجرت فدرال تهیه شده است.

تصمیم دولت کبک برای کاهش دادن مهاجرین کبک:

فرانسوا لوگو، در اکتبر سال گذشته قول داده بود با انتخابش بعنوان نخست وزیر، تعداد مهاجران در سال ۲۰۱۹ را در مقایسه با ۲۰۱۸ کاهش می دهد.
او گفت که بسیاری از تازه واردین که طی ۵ سال اول مهاجرتشان کار پیدا نمی کنند بخاطر آشنایی کم با زبان فرانسه است.

لوگو و سیمون جولین بارت، وزیر مهاجرت بارها بر جذب افرادی که برای پاسخگویی به نیازهای اقتصادی استان مفید باشند در سال ۲۰۱۹ تاکید کردند با این وجود در حال حاضر کبک در تمام مناطق با کمبود نیرو های کاری متخصص مواجه است و گرو های تجاری خواستار افزایش ۶۰ هزار مهاجر در سال شده اند.

وی افزود: اما در نیمه نخست سال ۲۰۱۹ پذیرش مهاجرت مردم هائیتی ۴۳ درصد، فرانسه ۳۴ درصد و تونس ۲۳ به کانادا کاهش پیدا کرده است.
جودواب با تاکید بر کارهای علمی صورت گرفته در این رابطه اظهار داشت: آنالیز داده ها نشان می دهد برنامه کاهش تعداد مهاجران به کبک موجب کاهش تعداد مهاجران فرانسه زبان به کانادا شده است.

مهاجرت به کانادا و استان کبک شامل سه بخش اقتصادی، حمایت مالی خانواده و پناهندگی است.

داده های جدید نشان می دهد در ۶ ماهه نخست سال ۲۰۱۹ مهاجران با حمایت مالی در کبک در مقایسه با سال گذشته حدود ۱۰ درصد کاهش یافته است.

آمارها همچنین نشان می دهند در همین مدت تعداد پناهندگان و افراد پذیرفته شده نیز ۲۰ درصد کاهش یافته است.

رزرو وقت مشاوره

رزرو وقت مشاوره

در صورت نیاز به هرگونه مشاوره جهت مهاجرت از قبیل  اقامت ، تحصیل ، سرمایه گذاری و دریافت ویزای توریستی و … می توانید با مشاوران سازمان مهاجرتی یلدا غنی ارتباط برقرار نمایید. مشاوران با تجربه این سازمان به دقت شرایط شما را بررسی و بهترین راه کار را ارایه می نمایند.

رزرو وقت مشاوره
فرم ارزیابی

فرم ارزیابی

در صورت تمایل جهت دریافت مشاوره جهت مهاجرت به  کشور کانادا، لطفا فرم ارزیابی را تکمیل و ارسال بفرمایید. مشاوران سازمان مهاجرتی یلدا غنی در اسرع وقت شرایط شما را بررسی و بهترین راه کار جهت مهاجرت به کانادا را به شما ارایه می دهند.

فرم ارزیابی